RekryExpo_yläbanneri_1950px

Lähde mukaan täysin uudenlaiseen rekrytointikonseptiin!

RekryExpo-tapahtuma järjestetään yhteistyössä Turun Messukeskuksen ja TS Yhtymän medioiden kanssa ensimmäistä kertaa 22.11.2017 Turun Messukeskuksessa. Tapahtumakonsepti sisältää messutapahtuman lisäksi ilmoitustilan viikolla 46 kaikkien TS Yhtymän paikallislehtien sekä Turun Sanomien yhteydessä ilmestyvässä Rekryexpo-lehdessä. Uudentyyppisen konseptin tarkoituksena on koota Varsinais-Suomessa rekrytoivat yritykset ja potentiaaliset työntekijät yhteen; RekryExpo tukeekin loistavasti Varsinais-Suomessa vallitsevaa positiivista rakennemuutosta ja sen myötä syntynyttä työntekijäpulaa.

Yrityksille uusi tapahtuma tarjoaa tehokkaan tilaisuuden rekrytoida osaavaa työvoimaa yhtaikaisesti sekä messuilla kasvotusten että työpaikkailmoittelulla. Suoran messukohtaamisen lisäksi RekryExpo tarjoaa pakettiratkaisuja työpaikkailmoittelulle ja -markkinoinnille TS Yhtymän medioissa. Tapahtumassa yhteistyökumppaneina lisäksi mm. Turun kaupunki sekä TE-keskus, näytteilleasettajana mukana on mm. Meyer Turku Oy.

Näytteilleasettajille osallistuminen on tehty mahdollisimman helpoksi: valitse yrityksenne rekrytointitarpeeseen sopiva osasto + lehti-ilmoituspaketti (XS-L), messuosaston rakennamme valmiiksi avaimet käteen -periaatteella. Tutustu tarkemmin paketteihin ja hintoihin täältä, sekä myyntiehtoihin täältä.

info

 

HYÖDYNNÄ MESSUMEDIAN VAHVUUDET REKRYTOINNISSA!

  • Henkilökohtainen kontakti – face to face
  • Puolueeton maaperä ja kynnyksetönlähestyminen
  • Kaksisuuntainen viestintä / interaktiivisuus
  • Kontaktien laatu ja kustannustehokkuus
  • Juuri oikean kohderyhmän tapaaminen
  • Edistää positiivisesti julkisuutta
  • Tulokset ovat mitattavia
  • Edistää verkostoitumista

shutterstock_86230687

REKRYEXPO–LEHTI TAVOITTAA KOKO MAAKUNNASSA

  • RekryExpo-lehti ilmestyy viikko ennen tapahtumaa ja kokoaa kattavan toimituksellisen lukupaketin Varsinais-Suomen työmarkkinoista
  • Lehdestä löytyy koko messuohjelma ja mukana olevien yritysten ilmoitukset
  • Ilmoitus lehdessä tavoittaa 235 000 lukijaa VarsinaisSuomen alueella
  • Tilattavilla lehdillä on vahva lukijasuhde – laadukkaat kontaktit rekrytoivalle yritykselle
  • Uskottava ja arvostettu mediaympäristö rekrytointiviestille
  • Lehden lukijat aktiivisia työikäisiä varsinaissuomalaisia
  • Ilmoitus tavoittaa sekä aktiiviset että passiiviset työnhakijat ja vahvistaa työnantajamielikuvaa
  • Mahdollistaa yritystarinan kertomisen

 

Myynti

Myyntipäällikkö Sami Saarenpää p. 0400 180 142 sami.saarenpää@turunmessukeskus.fi
Myyntipäällikkö Jouni Kaunisto p. 040 532 4747 jouni.kaunisto@turunmessukeskus.fi
Myyntipäällikkö Helena Sinervo p. 044 7222 518 helena.sinervo@turunmessukeskus.fi
Myyntipäällikkö Mari Lindfors p. 044 7222 511 mari.lindfors@turunmessukeskus.fi
Myyntipäällikkö Michael Koivisto p. 0400 636 420 michael.koivisto@turunmessukeskus.fi
Myyntijohtaja Tiia Nevalainen p. 040 743 8857 tiia.nevalainen@turunmessukeskus.fi

Turun Sanomat, Jesse Vainio p. 050 570 7003 jesse.vainio@ts.fi
Salon Seudun Sanomat Virve Ruissalo p. 040 8395348 virve.ruissalo@sss.fi / Minna Ihanmäki p. 050 4387830 minna.ihanmaki@sss.fi
Uudenkaupungin Sanomat / Laitilan Sanomat, Jouni Kokkonen p. 02 588 8323 jouni.kokkonen@uudenkaupunginsanomat.fi
Loimaan Lehti, Veli-Matti Knuuti p. 0500 324 939 veli-matti.knuuti@loimaanlehti.fi
Paikallislehti Somero, Sari Kuusinen p. 040 539 0969 sari.kuusinen@sss.fi

Projektijohto ja ohjelma

Projektijohtaja Krista Ahonen p. 050 5949 641 krista.ahonen@turunmessukeskus.fi

Kysy lisää
tiia_nevalainen
Myyntijohtaja
Tiia Nevalainen
p. 040 743 8857
Kysy lisää
krista_ahonen
Projektijohtaja
Krista Ahonen
p. 050 5949 641